فراخوان جشنواره ملی عکس آب

 وزارت نیرو با همکاری شرکت آب منطقه ای زنجان در نظر دارد با مشارکت عکاسان هنرمند سراسرکشور و درراستای نیل به اهداف وزارت نیرو که اصلاح الگوی مصرف ، شیوه نگرش زندگی هموطنان محترم به آب این مایه حیات و همچنین ارج نهادن به دست آوردهای مهم پویش الف - ب - ایران که مقام معظم رهبری آن را زیربنایی و ارزشمند یاد کردند، اقدام به برگزاري جشنواره «عکس» با شعار محوری «آب با نگاهی به آینده » نماید.

استفاده نادرست از آب و عدم فرهنگ سازی مناسب و نادیده گرفتن اهمیت آن در توسعه بخش های مختلف کشور و عدم تبیین مکانیزم درست استفاده از آب، ما را با بحران کمبودآب به شکلی جدی روبه رو کرده است.آمار درچند سال اخیر نشان می دهد که این بحران جدی است و برای رسیدن به فرهنگ صحیح مصرف ،  به ابزار رسانه نخبگان و فرهنگیان در جامعه را ضروری می نماید.همچنین ایرانیان سال هاست در زمینه سدسازی فعالیت می کنند و از این رو تاکنون سدهای بی شماری برای امور مختلف در کشور ساخته شده است ، شاید از مهمترین دلایل ساخت سد‌ها از آغاز جامعه بشری تا پیش از اختراع برق را بتوان ذخیره آب، کنترل سیلاب و تنظیم و انحراف آب نامید ، و در حال حاضرسد‌ها نقش ارزنده‌ای در تولید انرژی و نیز ذخیرۀ آب برای آشامیدن و صنعت و آبیاری ایفا می‌کنند و سرمایه‌ای برای تأمین آب و انرژی در جهان مدرن امروزی به‌شمار می‌روند. و بعد از انقلاب ۱۸۵ سد در کشور ساخته شده است که از این حیث ایران جز پنج کشور برتر صنعت سد سازی است.

بدون تردید مشارکت هنرمندان ، و با توانایی آنان در ارائه هوشمندانه و ظریف بحران آب و فراگیر نمودن اثرات آن با صنعت سد سازی ، ارائه آن با ابزار هنر و رسانه ،نقش بسیار برجسته‌ای در آگاه سازی جامعه از ابعاد وضعیت موجود در این حوزه دارد و تشویق مردم برای مشارکت در اجرای برنامه‌های بهبود مدیریت آب می تواند راهگشا و اثر بخش باشد. ، از این روسعی داریم با توجه به “مشارکت و حضور مردم و سرمایه های اجتماعی در نگهداری آب” با دیدی مستند و خلاق به مقوله آب نگاه کنیم و بتوانیم فرهنگ درست استفاده بهینه از آب را در جامعه گسترش دهیم.

در راستای تحقق این هدف مهم ازعکاسان و علاقمندان در سراسر کشور درخواست می گردد جهت ثبت نام و بارگذار ی آثار به سایت www.water-zanjan.ir  مراجعه نمایند.